Öne Çıkanlar Merhamet Ve Adalet Yarışması anneler günü Gazi Çekmeköy Tapu Müdür gitti meydan ayakçılara kaldı Çekmeköy Ak Partide; Kılıçlar Çekiliyor mu? 2019 yerel seçimlerinde aday adayları kimler ?

Bu haber kez okundu.

SEÇİMLERİN İLK GENÇLİK PROGRAMINI  VATAN PARTİSİ AÇIKLADI!

Gençliğin programını ilan eden Kunt, “Türkiye’yi yıllardır aynı partiler yönetiyor. Belediyeler birbirine benzer adaylar arasında el değiştiriyor ancak sonuç hiç değişmiyor. Aynı rant, torpil ve talan düzeni devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

         
        “Gençler seçimden seçime akıllarına geliyor. Gençliği geleceğin teminatı olarak değil, kendi çıkarları için sömürecekleri oy depoları olarak görüyorlar. 5 yılda bir oyun konsolu oynayarak, bisiklete binerek ve şarkı söyleyerek gençlerin oyunu alacaklarını zannediyorlar. Ancak yanılıyorlar. Gençlerin artık bu içi boş vaatlere karnı tok” vurgularına yer verdi.


        Kunt, “Önümüzdeki Yerel Seçimde 15 milyon genç oy kullanarak seçimlerin kaderini belirleyecek. Öyleyse biz de gücümüzün farkına varalım ve seçimlere damga vuralım. Bu seçimde oylarımızı torpilci, rantçı ve talancı partilere değil Vatan Partisi’ne verelim” diyerek Türk Gençliğine çağrı yaptı.

İşte Öncü Gençlik’in Geleceği Kazanacak 10 Numara Programı:

1. ÇALIŞAN GENÇLİK, ÜRETEN BELEDİYE


        Gençlerin en büyük sorunu üretimin dışında kalması. Milyonlarca işsiz genç var, her 4 üniversiteli gençten birinin ise işi yok. Vatan Partisi Belediyeleri imkanlarını gençlerin üretimin içine girmesi için seferber edecek. İş yeri kurmak, yatırım yapmak ve üretmek isteyen gençlere belediyeler maddi-manevi destek verecek. Gençler belediye binalarına torpil aramak için değil, üretmek için gidecek. 
        İlgi ve yeteneğimizin yetersiz olduğu, geleceği parlak olmayan meslekleri yapmaya ve bölümleri okumaya zorlanıyoruz. Eğitimde plansızlık binlerce diplomalının iş bulamamasına yol açıyor. Meslek eğitim merkezlerinde gençlere yeteneklerine ve ilgilerine göre ücretsiz eğitim verecek ve meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. İlgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak eğitim gören gençleri iş sahibi yapacağız. Genç işsizliğe çözüm olacağız, üretim merkezlerinin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacağız.

2. TERÖRE VE BÖLÜCÜLÜĞE TAVİZ YOK

        PKK/Dem Parti belediyeleri, PKK terör örgütü adına faaliyet yürütüyor. Hendek savaşlarında belediye imkanlarıyla hendek kazdılar, teröristlere lojistik destek verdiler. Terör faaliyetleri sebebiyle birçok belediyeye kayyum atandı, belediye başkanları tutuklandı. Ak Parti Hüda Par ile, CHP de PKK/Dem Parti ile iş birliği yaparak bölücü partilere belediyelerde alan açıyor. Vatan Partisi olarak belediyeleri halk ve gençlik için seferber edeceğiz. Teröre ve bölücülüğe alan açmayacağız.

3. BELEDİYELER TARİKAT YUVASI OLMASIN

        Bugün gençlerin oyunu almak için sıraya giren partiler tarikatlarla iş birliği yapıyor. İstanbul ve Ankara belediyeleri oy çağrısı yapmaları karşılığında binlerce Süleymancı ve Yeni Asya tarikatlarına mensup insanı belediyelerde işe aldı. Ak Parti hükümeti ise devlet okullarından, belediyelere kadar birçok devlet kurumunun tarikatlarla ortak faaliyet yapmasını sağlıyor. Atatürk’ün de dediği gibi‘’Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar ülkesi olamaz’’ Vatan Partisi belediyeleri tarikatlarla iş birliği yapmayacak. Belediyeleri çağdaş, halkçı ve kamucu bir anlayışla yöneteceğiz.

         
4. PARASIZ EĞİTİM EN TEMEL HAKTIR

        Parasız eğitim en temel haktır. Üniversite öğrencilerinin ekonomik zorluklar altında ezilmesine izin vermeyeceğiz. Öğrenciler arasında ayrım yapmayacak ve göstermelik desteklerde bulunmayacağız. Gençlerin parasız barınma, beslenme ve uygarca eğlenme hakkını sağlamada Vatan Partisi belediyeleri öncü olacak. İhtiyaç sahibi öğrencilere burs verecek, insani koşulları sağlanmış yurtlarda kalmalarını sağlayacağız. Devlet yurtlarının sayısının artırılmasında belediye kaynakları seferber edilecek. Öğrenciye burs sağlanırken de şehrin imece ve dayanışma kültürü canlandırılacak.

Ulaşım ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için adım adım parasız hale getirilecek. Öğrencilerin yoğun yaşadığı semtlerden kampüslere sık sık ring seferleri düzenlenecek.

         


5. TORPİL VE KAYIRMACILIĞA SON
        Gençler verdikleri emeğin karşılığını alamıyorlar. İktidar da muhalefet de bu torpil düzenin sorumlusu. Belediyelerimizden torpil içeri giremez. Vatan Partisi belediyelerinde torpil işlemez, kartvizit geçmez, rüşvet sökmez. Gençler emeklerinin karşılığını alacak, kimse torpil yüzünden hak kaybına uğramayacak. Belediyenin başına gelenin kendi saltanatını kurduğu devir son bulacak.

6. SÖZ VE YETKİ GENÇLERİN

        Gençler seçimden seçime hatırlanacak oy deposu ve partilerin vitrin süsleri değildir. Gençlere inisiyatif tanınmalı, ülke ve belediye yönetiminde söz ve yetki verilmeli. Vatan Partisi 2023 seçimlerinde 198 genci milletvekili adayı yaptı. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu’nun yüzde 60’ı, Başkanlık Kurulu’nun ise yüzde 40’ı gençlerden oluşuyor. Vatan Partisi ile birlikte gençler ülke ve belediye yönetiminde de söz ve yetki sahibi olacak. İşlevli ve yetki sahibi gençlik meclisleri oluşturularak gençlerin kent yönetimine katılmaları sağlanacak. Gençlik temsilcileri belediye yönetiminde de en üst düzeyde görev alacak.

      Gençler belediyelerin yöneticisi, dinamizmi ve enerjisi olacak. Gençlerin dinamizmi şehre de yansıyacak: Her yıl gençlik meclisinin önderliğinde il ve ilçelerde gençlik festivalleri düzenlenecek ve yaz aylarında belediye yaz kampları düzenlenerek, şehirdeki gençlerin apartmanlar arasında bir hayata mahkûm olmaması sağlanacaktır.


7. BİLİM MERKEZLERİ


        Niteliksiz eğitim, bilimsel çalışmalara verilen desteklerin yetersizliği, akademide torpil gençlerin bilimsel yaratıcılığını ve bilim üretimini kötü etkiliyor. ‘’Hayatta en hakiki mürşit bilimdir, fendir’’ Vatan Partisi belediyeleri bilim yapmak isteyen gençlere imkân sağlayacak, projelerine destek verecek, bilimsel çalışmaları için patent ve telif almalarını sağlayacak. Yapılan çalışmalar Vatan Partisi belediyelerinin çabasıyla ülkemizin maddi-manevi üretimine katkı sunacak.

8. SANAT, KÜLTÜR, SPOR (SKS) MERKEZLERİ

        Ücretsiz Sanat, Kültür, Spor merkezleri kurulacak. Bu merkezler gençlerin ilgi ve yeteneğine göre eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini ve bu alanda faaliyet yapmasını sağlayacak. Gençler yeteneklerini keşfedecek ve sosyal becerilerini geliştirecek. Hobi olarak bu faaliyetleri yapmak isteyenler olacağı gibi, profesyonel anlamda sanatçı ve sporcu olmak isteyenlere de destek verilecek. 

Gençler için kültür-sanata erişim bir lüks olmaktan çıkarılacak. Belediyeler liderliğindeki dayanışma, imece ve yardımlaşma faaliyetlerine gönüllü olarak katılan ve katkı sunan gençlere kültür-sanat etkinliklerine ücretsiz erişim sağlanacak.

İl ve ilçe merkezlerinde kütüphaneler yeterli sayıya ulaştırılacak ve bu kütüphanelerde ALES, YDS, KPSS vb. sınavlar için ücretsiz etüt merkezleri kurulacak.


9. GÜVENLİ ŞEHİRLER GÜVENLİ GENÇLİK MERKEZLERİ
        Vatan Partisi’nin yönettiği şehirlerde insanlar güven içinde yaşayacak.
Gençlerin güvenlik kaygısı yaşamadığı şehirler kuracağız. Gençleri suça sürükleyen, gençlerin güvenlik ihtiyaçlarına çözüm üretemeyen, mafyanın hakimiyetindeki rantçı ve talancı düzene son vereceğiz. Vatan Partisi’nin yönettiği kentlerde insanlar üretime katılarak mutlu olacak, güven içinde kardeşçe yaşayacak. Suça teslim edilmiş gençlerin hayata ve üretime kazandırılması konusunda hassasiyet göstereceğiz.


10. UYUŞTURUCUYA VE ÇÜRÜMEYE SON

        Hayat pahalılığı, niteliksiz eğitim, gelecek kaygısı, üretimden uzaklaşmak gençleri uyuşturucuya, yalnızlığa ve bulunduğu topluma yabancılaşmaya sürüklüyor. Gençlere yalnızlığı, yozlaşmayı, çürümeyi ve LGBT’yi dayatan düzene son vereceğiz. Vatan Partisi belediyelerinde LGBT merkezleri olmayacak.

         Vatan Partisi belediyeleri uyuşturucuyla mücadele edecek, toplumdan kopan gençleri sosyal hayata tekrardan kazandıracak, gelecek kaygılarını giderecek. Mahalle başlarında uyuşturucu tüccarları değil Sanat-Kültür-Spor merkezleri olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.